1 Rode Duivel bij kandidaten FIFA Best Player 2022

12-01-2023 17:14

1 Rode Duivel bij kandidaten FIFA Best Player 2022

De wereldvoetbalbond FIFA maakte een lijst van veertien spelersnamen bekend die  genomineerd zijn voor de trofee van ‘Beste voetballer van het jaar 2022’. Daar hoort één Rode Duivel bij.

Niet Thibaut Courtois, wel Kevin De Bruyne. Zijn ploegmaat Julian Alvarez is er ook bij. De 22-jarige aanvaller speelt weinig bij Manchester City, maar hij liep op het WK 2022 in de kijker bij wereldkampioen Argentinië.

Een verrassing kan je het niet noemen, Cristiano Ronaldo maakt geen kans op deze prijs. De 37-jarige Portugese spits bakte er te weinig van in het shirt van Manchester United. Op het WK werd het ook niets. CR7 won deze trofee in 2016 en 2017.

Er zit één Belg bij de veertien genomineerden. Net als vorig jaar is er gene Nederlandse speler geselecteerd.

Kandidaten voor FIFA Men’s Best Player 2022:

Julián Álvarez (Manchester City/Argentinië), Jude Bellingham (Engeland/Borussia Dortmund), Karim Benzema (Real Madrid/Frankrijk), Kevin De Bruyne (Manchester City/België), Erling Haaland (Manchester City/Noorwegen), Achraf Hakimi (Paris Saint-Germain/Marokko), Vinícius Júnior (Real Madrid/Brazilië), Robert Lewandowski (Barcelona/Polen), Sadio Mané (Bayern München/Senegal), Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain/Frankrijk), Lionel Messi (Paris Saint-Germain/Argentinië), Luka Modric (Real Madrid/Kroatië), Neymar (Paris Saint-Germain/Brazilië), Mohamed Salah (Liverpool/Egypte).

Nieuwsbrief

Specials

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Financiële zorgen bij meerdere clubs in de Jupiler Pro League. De nood aan uitgaande transfers...

Wat is er van Thomas Didillon?

Wat is er van Thomas Didillon?

Anderlecht gooide in de zomer van 2018 ruim 2 miljoen euro op tafel voor de...

Opstelling Rode Duivels vs. Zweden

Opstelling Rode Duivels vs. Zweden

De Rode Duivels komen vrijdagavond in Zweden in actie. De eerste interland onder de leiding...

FOTO’S: Lachende gezichten op training Rode Duivels

FOTO’S: Lachende gezichten op training Rode Duivels

De Rode Duivels bereiden zich in het nationale oefencentrum in Tubeke voor op de eerste...

STVV-fans wachten op nieuws

STVV-fans wachten op nieuws

Windstilte in de Jupiler Pro League. Bij een aantal clubs grijpen ze de interlandbreak aan...