Bayat schoot AA Gent en Union te hulp

13-09-2023 11:58

Bayat schoot AA Gent en Union te hulp

Alessio Castro-Montes moest vaak op de linkerflank opdraven. Matisse Samoise kreeg de voorkeur op rechts. Castro-Montes lag nog een jaar onder contract en gaf aan toe te zijn aan een nieuwe uitdaging.

Onder meer Toulouse werd aan Castro-Montes gelinkt. Het werd Union Saint-Gilloise. Daar hoorde een transfersom van twee miljoen euro bij. Opmerkelijk: Mogi Bayat was bij die deal betrokken. Alessio Castro-Montes had nochtans een Belgische en daarna een Spaanse makelaar.

“In maart heb ik aan zijn makelaar gezegd dat als hij niet wilde verlengen aan dezelfde voorwaarden – meer konden we niet betalen – hij een andere club moest zoeken. Zijn twee makelaars zijn er niet in geslaagd om een club bij ons een bod te laten doen”, legt Louwagie bij Het Nieuwsblad uit. “Hij was toen in paniek en heeft zelf met Bayat gesproken om nog een oplossing te vinden.”

AA Gent schakelde in het recente verleden vaak Mogi Bayat om zaakjes op te knappen. Union wijst Bayat ook niet de deur.

Een jaar geleden bedroeg de vraagprijs zes miljoen euro. De Duitse tweedeklasser wou deze zomer drie miljoen euro betalen. Alessio Castro-Montes vertrok voor twee miljoen euro naar Union, een nationale concurrent.

“We maakten een deal om economische redenen. Anders betaal je het loon van een speler die én einde contract is én waar je al vervangers voor haalde. Dan is dat ballast. Nu hebben we nog iets gerecupereerd.”

De 26-jarige flankspeler tekende bij Union een contract tot midden 2026. Daar hoort een cluboptie voor een extra seizoen bij.

LEES MEER OVER:

KAA Gent

Pro League

Transfers

Nieuwsbrief

Specials

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

Lon Polleunis speelde zich bij STVV en RWDM in de kijker, won in 1968 de...

Koita en Kums staan op 1

Koita en Kums staan op 1

Aboubakary Koita lukte een hattrick tegen Racing Genk en komt zo aan zes doelpunten. De...

STVV’er Rein Van Helden was ballenjongen bij KRC Genk

STVV’er Rein Van Helden was ballenjongen bij KRC Genk

Derbytime voor KRC Genk en STVV. De bal gaat zondag om 13u30 aan het rollen...

Fink met goed gevoel naar RC Genk-STVV

Fink met goed gevoel naar RC Genk-STVV

Zondag staat de derby tussen Racing Genk en STVV op de agenda. Bij de supporters...

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Geen Noa Lang meer in de Belgische Jupiler Pro League. Calvin Stengs en Mike Trésor...