Clubs krijgen nog meer geld bij WK

27-03-2023 18:58

Clubs krijgen nog meer geld bij WK

Bij het WK 2022 verdeelde de FIFA ruim 193 miljoen euro onder de clubs die internationals afvaardigden. Dat bedrag wordt voor de komende WK’s in 2026 en 2030 verhoogd.

10.000 euro per dag per speler, dat was de verloning bij het WK 2022. Bij het vorige WK was dat 8.700 euro per dag. Een speler die de finale haalde en 37 dagen op het toernooi actief was, bracht ruim 370.000 euro voor zijn club op.

Club Brugge kreeg via Noa Lang 266.000 euro binnen. De FIFA keerde 342.000 euro uit voor de deelname van Simon Mignolet en Hans Vanaken. De Ghanese internationals Denis Odoi en Kamal Sowah lieten samen dezelfde geldsom naar Brugge stromen. Tajon Buchanan en Cyle Larin zorgden ook voor 342.000 euro. Skov Olsen (171.000 euro) bracht het totaal op 1,463 miljoen euro.

De totale compensatie bij het WK 2026 en 2030 wordt gevoelig verhoogd. Er zal 329 miljoen euro te verdelen zijn. Het aantal deelnemende landen wordt dan wel verhoogd naar 48, die in twaalf poules van vier om een plaats in de knock-outfase kampen. De nummers één, twee en de acht beste nummers drie gaan door naar de volgende ronde.

LEES OOK: Tedesco: “Duitsland ligt niet op zijn gat”

Nieuwsbrief

Specials

Anderlecht ruim 6 miljoen euro verlies

Anderlecht ruim 6 miljoen euro verlies

Halfweg de reguliere competitie staat Anderlecht op de tweede plaats. Er is echter nog een...

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Op 5 januari 2024 begint de wintermercato in België. Op 1 februari volgt de Transfer...

VIDEO: Tifo Mauves Army Anderlecht

VIDEO: Tifo Mauves Army Anderlecht

Jan Vertonghen en zijn ploegmaten speelden tegen RWDM in een andere outfit. Een hulde voor...

FOTO’S nieuw voetbalstadion: Aarhus GF 24.000 plaatsen

FOTO’S nieuw voetbalstadion: Aarhus GF 24.000 plaatsen

Het Deense Aarhus GF verhuist in 2026 naar een gloednieuw voetbalstadion met 24.000 plaatsen. Ze...

Wat is er van ‘goudhaantje’ Noah Mbamba?

Wat is er van ‘goudhaantje’ Noah Mbamba?

Noah Mbamba begon pas op zijn negende met voetballen bij FC Vilvoorde. Via Woluwe-Zaventem en...