FIFA start onderzoek na kus op de mond door bondsvoorzitter

Luis Rubiales, voorzitter van de Spaanse voetbalbond, feliciteerde de speelsters van de Spaanse nationale ploeg met het behalen van de wereldtitel. Hij gaf Jennifer Hermoso een kus op de wang, greep haar hoofd vast en kuste haar ook nog op de mond. “Ik vond het niet leuk”, zei de 33-jarige Hermoso na afloop. De voetbalbond hoopte dat het incident een stille dood zou sterven. De FIFA start echter een onderzoek op.
“De disciplinaire commissie heeft Rubiales vandaag geïnformeerd dat er een disciplinaire procedure tegen hem is geopend op basis van de gebeurtenissen die plaats hebben gevonden tijdens de finale van het WK op 20 augustus 2023”, aldus de FIFA in een verklaring. De Spaanse voetbalbond houdt morgenmiddag een spoedberaad.
“Het was een volledig spontaan wederzijds gebaar door de grote vreugde van het winnen van een WK”, stond in een officieel statement te lezen. Waren dat de woorden van Jennifer Hermoso? “De voorzitter en ik hebben een geweldige relatie. Zijn gedrag tegenover ons allemaal was prima en het was een natuurlijk gebaar van genegenheid en dankbaarheid.”
Van “ik vond het niet leuk” naar “natuurlijk gebaar” tot “ik verlang een sanctie”. Ondertussen moeit ook de Spaanse premier zich in deze zaak. “Dat was een onacceptabele daad en de gemaakte excuses waren ook onvoldoende en ongepast”, zei Pedro Sanchez op een persconferentie in Madrid.