Ronny Deila: “Een harde en cynische wereld”

03-06-2023 12:53

Ronny Deila: “Een harde en cynische wereld”

Eendracht maakt macht. Ronny Deila maakte van de ploeg een hecht blok en stond ook op één lijn met de twaalfde man. Deila en Standard, dat klikte. De Noorse trainer liet de Luikse club echter vallen voor Club Brugge.

Uit vrees voor negatieve reacties van de supporters mocht Ronny Deila meteen vertrekken. Tegenover het Noorse Telemarksavisa ging hij in op zijn keuze voor Club Brugge.

“Ik plaats Club op het niveau van Celtic, denk ik. Het is een beetje hetzelfde, al is het misschien iets groter bij Celtic qua supporters, maar qua sportief niveau zit Brugge minstens op dezelfde hoogte”, aldus de opvolger van Rik De Mil.

“Ik mag eigenlijk niets over de ambities zeggen, want het gaat over de titel, Europees spelen en het daar ook goed doen. De ambities zijn groot, maar de omstandigheden en de fundamenten zijn er ook beter. Het wordt een spannende uitdaging.”

Zwaar leven

“Ik  wil proberen om het zo ver mogelijk te schoppen in het voetbal, dus dit was een logische keuze voor mij”, merkt Ronny Deila op. “Het is een harde en cynische wereld. Ik probeer de kansen te grijpen als ze zich voordoen.” Of hij zijn driejarige contract bij Club Brugge uit zal doen, moet de toekomst uitwijzen.

“Het is een leuk, maar ook een zwaar leven. Topvoetbal is allesverslindend, maar ik ken geen ander leven. Sinds ik begonnen ben met voetballen heb ik eigenlijk nooit meer een lange pauze gehad.”

LEES MEER OVER:

Pro League

Ronny Deila

Standard

Nieuwsbrief

Specials

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

Lon Polleunis speelde zich bij STVV en RWDM in de kijker, won in 1968 de...

Koita en Kums staan op 1

Koita en Kums staan op 1

Aboubakary Koita lukte een hattrick tegen Racing Genk en komt zo aan zes doelpunten. De...

STVV’er Rein Van Helden was ballenjongen bij KRC Genk

STVV’er Rein Van Helden was ballenjongen bij KRC Genk

Derbytime voor KRC Genk en STVV. De bal gaat zondag om 13u30 aan het rollen...

Fink met goed gevoel naar RC Genk-STVV

Fink met goed gevoel naar RC Genk-STVV

Zondag staat de derby tussen Racing Genk en STVV op de agenda. Bij de supporters...

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Geen Noa Lang meer in de Belgische Jupiler Pro League. Calvin Stengs en Mike Trésor...