Tifo KV Mechelen verboden, sfeergroep blijft weg

10-12-2023 12:15

Tifo KV Mechelen verboden, sfeergroep blijft weg

“De grootste tifo ooit Achter de Kazerne”, klinkt het bij de sfeergroep van KV Mechelen. Een tifo die groen licht kreeg van de veiligheidsdiensten. Honderden werkuren en ruim 4.000 euro later mogen ze dat spandoek niet gebruiken.

Maar na eerst een melding van de Pro League over “mogelijk aanstootgevend” – op het ontwerp is het personage van de computergame ‘Red Dead Redemption’ te zien – en nadien kritiek over de brandveiligheid van de folie is de tifo afgekeurd door het clubbestuur.

“Een beslissing die volledig voorbijgaat aan het menselijk aspect”, meldt de sfeergroep Vijfentwintig Zeven. “Een positieve actie, gefinancierd door de eigen supporters, waar talloze vrijwilligers zich puur uit clubliefde weken voor hebben ingezet wordt volledig tenietgedaan. Dit getuigt van weinig vertrouwen en respect.”

“De teloorgang van de supporterscultuur zal zich dus ook verderzetten Achter de Kazerne. Hetgeen onze club net onderscheidt van elke andere. Wij herkennen onze club niet meer. Vijfentwintig Zeven zal daarom niet aanwezig zijn voor de wedstrijd tegen Club Brugge, zondag.”

LEES MEER OVER:

KV Mechelen

Pro League

ultras

Nieuwsbrief

Specials

Dossier: Transfers zomermercato 2024/2025 België JPL

Dossier: Transfers zomermercato 2024/2025 België JPL

Op vrijdag 26 juli begint het seizoen 2024/2025 in de Jupiler Pro League. In de...

LIVE: Derby Cercle Brugge – Club Brugge

LIVE: Derby Cercle Brugge – Club Brugge

Derbykoorts in Brugge. Om 13u30 gaat de bal aan het rollen in het Jan Breydelstadion....

Hoefkens 38%, Leko 28%

Hoefkens 38%, Leko 28%

“Er valt meer uit deze spelerskern te halen”, gaf het management van Standard mee bij...

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Op 5 januari 2024 begon de wintermercato in België. Op 1 februari volgde de Transfer...

‘Eat, sleep, match, repeat’ bij Union

‘Eat, sleep, match, repeat’ bij Union

Na de winterstop kwam Union al in actie tegen STVV, Anderlecht (2x), RWDM, Racing Genk,...