Vandenbempt: “KRC Genk opnieuw benadeeld”

05-06-2023 09:47

Vandenbempt: “KRC Genk opnieuw benadeeld”

De fans stonden klaar achter de boarding om het terrein te bestormen na het laatste fluitsignaal, aan de dug-out stonden tientallen fotografen en cameraploegen gereed om de ontlading bij Wouter Vrancken & co vast te leggen. KRC Genk was op weg naar de vijfde landstitel. Toby Alderweireld bezorgde de Genkies echter een ijskoude douche. Geen kampioen!

Het scheelde twee minuten. Van de hemel naar de hel. Geen hoofdprijs voor KRC Genk, de best voetballende ploeg van de drie titelkandidaten. Wat als ze Paul Onuachu niet verkocht hadden in januari?

Peter Vandenbempt wijst naar nog een andere stoorzender in het verhaal: de arbitrage. “Het raakt wat ondergesneeuwd in het titelverhaal, maar er zijn wel een paar momenten geweest waarop ze zijn benadeeld door de scheidsrechters en de VAR”, stelt Vandenbempt bij Radio 1. “Gisteren opnieuw. Ze hadden gewoon een penalty moeten krijgen. Ik kan niet uitleggen waarom dat niet is gebeurd.”

KRC Genk benadeeld

“Misschien waren zij dan wel de kampioen. Misschien wel de mooiste kampioen. Altijd en overal positief en aanvallend voetbal gespeeld. Onze competitie verrijkt en gekleurd. El Khannouss, Trésor, Paintsil, dat was maandenlang genieten. Wie had gedacht dat Wouter Vrancken dat voor mekaar kreeg, met een ploeg die op apegapen lag. Geweldig werk van Vrancken. Anderzijds, als je vijf overwinningen boekt in de laatste zestien competitiewedstrijden heb je een probleem.”

LEES OOK: Vrancken zucht: “Die twee minuten”

 

Nieuwsbrief

Specials

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Op 5 januari 2024 begint de wintermercato in België. Op 1 februari volgt de Transfer...

Het trainerskerkhof bij KV Kortrijk

Het trainerskerkhof bij KV Kortrijk

KV Kortrijk gooide Edward Still op straat en moet op zoek naar de vijfde trainer...

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

Lon Polleunis speelde zich bij STVV en RWDM in de kijker, won in 1968 de...

Koita en Kums staan op 1

Koita en Kums staan op 1

Aboubakary Koita lukte een hattrick tegen Racing Genk en komt zo aan zes doelpunten. De...

STVV’er Rein Van Helden was ballenjongen bij KRC Genk

STVV’er Rein Van Helden was ballenjongen bij KRC Genk

Derbytime voor KRC Genk en STVV. De bal gaat zondag om 13u30 aan het rollen...