Voetbalbond betaalt hackers om spelers te beschermen

12-09-2023 11:26

Voetbalbond betaalt hackers om spelers te beschermen

De Nederlandse voetbalbond (KNVB) heeft cybercriminelen losgeld betaald. Hackers van de organisatie Lockbit pleegden een ransomwareaanval waardoor het privé-informatie van de Oranje-internationals verkreeg.

Hackers van Lockbit kregen onder meer paspoorten, salarisstroken, medische gegevens en woonadressen vast. Van spelers van de nationale ploeg, maar ook andere profspelers.

“Dit stelde ons voor een dilemma zonder optie die voor ons prettig voelde”, reageerde de KNVB in een officieel statement. “Criminelen stelden gegevens te hebben buitgemaakt en deze te publiceren tenzij wij losgeld betaalden. Deskundigenonderzoek kon niet uitwijzen welke gegevens daadwerkelijk waren buitgemaakt of ingezien.”

“De KNVB wil niet volledig terugvallen op beloften van criminelen. We informeren daarom betrokkenen van wie mogelijk gegevens zijn buitgemaakt of ingezien. De KNVB betreurt dit voorval ten zeerste en biedt alle betrokkenen excuses aan voor eventueel ongemak dat zij als gevolg hiervan ervaren.”

 

 

 

LEES MEER OVER:

Nederland

Nieuwsbrief

Specials

Interview met Mathias Delorge: “In voetbal is alles mogelijk”

Interview met Mathias Delorge: “In voetbal is alles mogelijk”

10 april 2022, Bernd Hollerbach liet Mathias Delorge vijf minuten invallen tegen Standard. Na een...

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Op 5 januari 2024 begint de wintermercato in België. Op 1 februari volgt de Transfer...

Union bijna 3 maanden zonder nederlaag in België!

Union bijna 3 maanden zonder nederlaag in België!

De bekermatch Beveren-Union leek op verlengingen af te stevenen. In de extra tijd viel er...

Vrancken of het aankoopbeleid de schuldige?

Vrancken of het aankoopbeleid de schuldige?

KRC Genk toonde weinig grinta. Wouter Vrancken wist dat terug in de ploeg te jagen....

Het trainerskerkhof bij KV Kortrijk (bis)

Het trainerskerkhof bij KV Kortrijk (bis)

Op 26 september luidde de titel ‘Het trainerskerkhof bij KV Kortrijk’. Op 6 december vallen...