KRC Genk en Cercle Brugge duiken in top 10 jonge aanwinsten op

29-03-2024 09:10

KRC Genk en Cercle Brugge duiken in top 10 jonge aanwinsten op

Het gerenommeerde onderzoeksbureau CIES boog zich over de leeftijden van de inkomende transfers in de afgelopen tien mercato’s. Er duiken twee Belgische clubs in de top 10 op. Cercle Brugge is achtste met een gemiddelde leeftijd van 22,58 jaar. Racing Genk staat zesde met 22,5 jaar.

Daar zijn ze fier op in Genk. “Deze rangschikking is een mooie illustratie van de waarden en de visie van KRC Genk”, luidt hun statement. “Al jaar en dag focust onze club in haar aankoopbeleid op jonge, talentvolle en ambitieuze spelers om ze onder de vlag van KRC Genk en volgens onze waarden en normen op te leiden tot de beste versies van zichzelf.”

“Dit lijstje bevestigt onze consistente manier van werken in het identificeren, ontwikkelen en integreren van jonge spelers in het eerste elftal, en de voorbije twee seizoenen ook bij Jong Genk. Deze manier van werken, gekoppeld aan een sterke jeugdwerking, zit diepgeworteld in het DNA van onze club en vormt de basis van ons succes op nationaal en internationaal niveau waarbij het respect voor onze manier van werken seizoen na seizoen groeit in België en ver daarbuiten.”

RB Salzburg is de primus in deze rangschikking met een gemiddelde leeftijd van 22,22 jaar. RB Bragantino, Athletic Bilbao, NK Bravo en Shakhtar Donetsk volgen. Racing Genk is zesde, IF Elfsborg zevende. Cercle Brugge zit met een gemiddelde leeftijd van 22,58 in de laatste tien transferperiodes. MFK Ruzomberck en Dynamo Kiev duiken ook nog in de top 10 op.

LEES OOK: Dossier: Transfers zomermercato 2024/2025 België JPL

Nieuwsbrief

Specials

Dossier: Transfers zomermercato 2024/2025 België JPL

Dossier: Transfers zomermercato 2024/2025 België JPL

Op vrijdag 26 juli begint het seizoen 2024/2025 in de Jupiler Pro League. In de...

VIDEO: Vanhaezebrouck bezorgt Fink kippenvel

VIDEO: Vanhaezebrouck bezorgt Fink kippenvel

AA Gent heeft de eindwinst in Play-off 2 bijna beet. Hein Vanhaezebrouck haalde opgelucht adem...

Delorge: “Soms knijp ik wel eens in mijn arm”

Delorge: “Soms knijp ik wel eens in mijn arm”

Vorig jaar bereidde hij zich op de clash tussen Lierse Kempenzonen en RWDM. Mathias Delorge...

Wat is er van Maxime Dupé?

Wat is er van Maxime Dupé?

Maxime Dupé won met Toulouse de Coupe de France en had er een basisplaats. De...

Razend spannende titelstrijd zonder play-offs

Razend spannende titelstrijd zonder play-offs

In België maak je na dertig speeldagen als zesde nog kans op de landstitel. De...