Kunstgrasverbod in Eredivisie

05-06-2023 18:32

Kunstgrasverbod in Eredivisie

Vanaf het seizoen 2025/2026 mogen de stadions in de Eredivisie niet voorzien zijn van een kunstgrasveld. “Alle clubs moeten dan over ‘hoogwaardig natuur- of hybridegras’ beschikken, meldt de Eredivisie.

Daarnaast is er al vanaf komend seizoen een wedstrijdprotocol van kracht, waarin kwalitatieve eisen zijn opgenomen voor zowel natuur-, hybride- als kunstgrasvelden.

Zo’n twintig jaar geleden was Heracles Almelo de eerste club in Nederland die op kunstgras begon te spelen. Meerdere profclubs volgden dat voorbeeld.

De laatste jaren nam het aantal clubs dat op kunstgras speelde weer af. Op dit moment spelen alleen nog SC Cambuur, FC Emmen, FC Volendam en Excelsior op kunstgras. FC Emmen en FC Volendam hadden al aangegeven op termijn terug naar natuurgras te willen keren. SC Cambuur verhuist volgend jaar naar een nieuw stadion waar ook natuurgras komt te liggen.

LEES MEER OVER:

Ajax

Eredivisie

Feyenoord

PSV

Nieuwsbrief

Specials

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Op 5 januari 2024 begint de wintermercato in België. Op 1 februari volgt de Transfer...

Het trainerskerkhof bij KV Kortrijk

Het trainerskerkhof bij KV Kortrijk

KV Kortrijk gooide Edward Still op straat en moet op zoek naar de vijfde trainer...

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

Lon Polleunis speelde zich bij STVV en RWDM in de kijker, won in 1968 de...

Koita en Kums staan op 1

Koita en Kums staan op 1

Aboubakary Koita lukte een hattrick tegen Racing Genk en komt zo aan zes doelpunten. De...

STVV’er Rein Van Helden was ballenjongen bij KRC Genk

STVV’er Rein Van Helden was ballenjongen bij KRC Genk

Derbytime voor KRC Genk en STVV. De bal gaat zondag om 13u30 aan het rollen...