OPINIE: Communicatie Club Brugge bij ontslag Scott Parker niet proper

08-03-2023 18:45

OPINIE: Communicatie Club Brugge bij ontslag Scott Parker niet proper

Scott Parker is geen trainer meer van Club Brugge. De officiële mededeling van dat ontslag stemt tot nadenken. Eén zinnetje. Geen ‘bedankt voor’ of ‘we wensen je nog succes in het verdere verloop van je carrière’.

Club Brugge voegde er nog wat weetjes aan toe: “Parker (42) werd vorig jaar op 31 december aangekondigd als nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Engelse ex-international was eerder aan de slag bij Fulham en Bournemouth en kwam bij Club Carl Hoefkens vervangen. In twaalf wedstrijden kon de Brit slechts twee keer winnen.”

Met die droge boodschap lijkt Club Brugge Scott Parker alle schuld van wat er fout is gelopen in de schoenen te duwen. Afscheid nemen kan op een warme en meer stijlvolle wijze!

En zeker als je een aantal bedenkingen maakt:

  • De clubleiding ging over tot een trainerswissel – Scott Parker voor Carl Hoefkens – omdat de resultaten en het spelpeil al niet voldoende waren.
  • Wie koos voor Scott Parker? In de wetenschap dat hij slechts bij twee ploegen hoofdtrainer was geweest en het twee keer geen groot succes was.
  • Scott Parker gaf bij zijn persvoorstelling eerlijk aan dat hij weinig of geen kennis had van het Belgische voetbal. Zou hij die informatie verdoezeld hebben bij de gesprekken over een samenwerking?
  • Club Brugge schotelde Scott Parker een contract voor 2,5 jaar voor en stemde ook in met een grondige vernieuwing van de technische staf.
  • Stelde Parker de spelerskern samen? Hij kwam pas in de loop van het seizoen bij een al zoekend en tastend elftal toe.

Scott Parker sloeg geen goed figuur. Je kan hem, na een ambtstermijn van nauwelijks 67 dagen, echter niet voor alles wat scheef zit verantwoordelijk stellen. Om het met de woorden van Hans Vanaken of Noa Lang te zeggen: “De spelers moeten het op het veld doen, niet de trainer.” Of om het met de woorden van Jan Mulder te zeggen: “Het loopt niet, de trainers vliegen buiten, en het bestuur blijft zitten.”

Een afscheid met een tikje meer klasse en warmte, dat kon geen kwaad…

LEES OOK: OFFICIEEL: Ontslag Scott Parker

Nieuwsbrief

Specials

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Financiële zorgen bij meerdere clubs in de Jupiler Pro League. De nood aan uitgaande transfers...

Opstelling Rode Duivels vs. Zweden

Opstelling Rode Duivels vs. Zweden

De Rode Duivels komen vrijdagavond in Zweden in actie. De eerste interland onder de leiding...

FOTO’S: Lachende gezichten op training Rode Duivels

FOTO’S: Lachende gezichten op training Rode Duivels

De Rode Duivels bereiden zich in het nationale oefencentrum in Tubeke voor op de eerste...

STVV-fans wachten op nieuws

STVV-fans wachten op nieuws

Windstilte in de Jupiler Pro League. Bij een aantal clubs grijpen ze de interlandbreak aan...

Alles of niets voor Club Brugge

Alles of niets voor Club Brugge

Overwinteren in de Champions League, knap werk van Club Brugge. Je kan daar echter niet...